WhatsApp Hattı
Farkı Hissedin!

Web Tasarım Fiyatları

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Blog Blog Web Tasarım Fiyatları
25 Mayıs 2021, 00:05 0 Yorum 26 Okuma

Bu yazımızda bir Web Tasarım Firmasından hizmet almadan önce mutlaka bilmeniz gereken web tasarım fiyatları hakkında geniş kapsamlı bir bilgilendirme yapacağız.

Bir web tasarım hizmetinin genellikle ortalama ücreti  Hosting ve Domain dahil, (kurumsal siteler) için  1.500 ₺ – 5.500 ₺ arasında değişmektedir. Bununla beraber özgün (Özel) tasarım fiyatları değişkenlik göstermektedir. Diğer bir hususta E- Ticaret Siteleri içinde fiyatlar alt yapı ve içeriklere göre değişkenlik göstermektedir. Buna bağlı olarak genel olarak ortalama 5.000 ₺ – 35.000 ₺ arasında fiyatlar ön görülmektedir.

Ancak bu durumu kötüye kullanan web tasarım firmalarına kanmamak gerekir. Fiyatın yüksekliği ile hizmet ve kalitesi her daim doğru orantılı olmayabilir. Bu sebeple her yüksek fiyat çeken web tasarım firmaları kaliteli hizmet verdiği anlamına gelmez.

Bu yüzden size bu yazımızda bir web tasarım fiyatını arttırabilecek ek özellikleri ve ek hizmetleri açıklayacağız. Yazımızdan edindiğiniz bilgiler doğrultusunda firmanızın web sitesini yapacak web tasarım firmasına daha bilinçli olarak karar verebilirsiniz.

Birçok web tasarım firmasının web sitesine girdiğinizde net bir fiyat görmemenizin sebebi, alacağınız web tasarım hizmetinin fiyatı istediğiniz özelliklere ve ek hizmetlere göre değişebilecek olmasından kaynaklanır. Bu yüzden birçok web tasarım firmasının sitesinde “Teklif al” sayfası vardır. Buraya tıkladığınızda size bir form sunulur ve buradan almak istediğiniz hizmeti veya hizmetleri seçersiniz.

Örneğin biz Gaziweb olarak firmanızın web tasarım ihtiyaçlarını firmanıza özel olarak analiz etmekte ve bunu size rapor ederek bir teklif oluşturmaktayız. Gelelim genel olarak web tasarım firmalarının verdiği web tasarım hizmetinin fiyat aralıklarını belirleyen ölçütlere:

Web Tasarım Fiyatlandırma Kriterleri

Tarz: Bir web sitesinin tarzı, onun özgün tasarımıyla alakalı olduğu için birçok siteye göre farklılık gösterebilir. Farklılık oluşturmak amaçlı yapılan tasarımlar, standart tasarımlardan daha fazla emek ister. Dolayısıyla tarz oluşturmak için özel taleplerle oluşturulan tasarımlara ek ücret uygulanabilir. Bunun yerine iş birliği yapacağınız firmanın hazır tasarımlardan da tercih edebilirsiniz. Böylelikle farklı bir tasarım için ek ücret ödemezsiniz.

En Önemlisi: SEO Hizmeti: Birçok web tasarım firması, web sitenizi arama motorlarına kayıt etmek için ek ücret isteyebilir. Ancak biz gaziweb olarak arama motorlarına kayıt işlemini ek bir iş olarak görmeden yapmaktayız. Bununla beraber sektörünüzle alakalı anahtar kelimelerde arama motorlarının üst sıralarında yer almak isterseniz bu hizmet için ayrı bir teklif oluşturabilmekteyiz.

Responsive Tasarım: web sitenizin telefon, tablet gibi cihazların ekranına göre ölçeklenebilir olmasını sağlar. Birçok web tasarım şirketi, bu özellik için ek ücret isteyebilmektedir. Gaziweb olarak yaptığımız bütün web tasarımları yeni nesil esnek, Responsive ve mobil uyumlu olarak hazırlamaktayız.

Web Tasarımı Fiyatları Konusunda Diğer Ölçütler

Veritabanı Uygulaması: Bu uygulama; ürün arama, listeleme, filtreleme gibi özelliklerin sitenizde olmasını sağlar. Bu özellikler daha çok e-ticaret sitesi kurulumu isteyen müşteriler tarafından talep edilir.

Web Sitesi Güncelleme: Web sitenizin kurulumundan sonra sitenizdeki içeriklerin yenilenme ve güncellenme zamanı geldiğinde tekrar web sitenizi yaptırdığınız ajansla işbirliği mi yapacaksınız yoksa içeriklerinizi kendiniz mi güncelleyeceksiniz?

Hosting: “Hosting” veri barındırma hizmetidir. Bu hizmet, web sitesi ve sayfalarındaki içeriklerin internet ortamında aktif olabilmesi için mecburidir. Bu yüzden genellikle ek bir hizmet olarak görülmez, kurulum ücretine direkt olarak dahil edilir.

Kurumsal Hosting & Mail: Bazı web tasarım firmaları, size ve çalışanlarınıza sitenizin hosting adıyla uzantılı e-posta oluşturma imkanı sağlar. Böylelikle firmanızın kurumsallığı pekişmiş olur. Biz de gaziweb olarak sizlere firma sitenizin alan adına özel e-posta imkanı sunmaktayız.

Logo Tasarımı: Bazı web tasarım firmaları kurumsal kimlik hizmeti kapsamında firmanızın logosunu tasarlayabilmektedir. Logo tasarımı firmayla özdeşleşecek bir simge olduğu için özen gösterilmesi gereken bir hizmettir. Biz gaziweb olarak logo tasarımı ücretsiz olmakla beraber kurumsal kimlik hizmeti kapsamında sunmaktayız.

Web Sitesi Fiyatları

Bu özellikler gibi birçok noktada bilinçli olmanız, istediğiniz web sitesi açısından farkındalık kazanmanıza yardımcı olur. Bu şekilde ekstra oluşabilecek maliyetlerin de önüne geçebilirsiniz. İyi bir web sitesi demek sitenin gereksiz yere doldurulması demek değildir. Web sitenizin tamamen ihtiyaç duyduğunuz hizmetlere göre dizayn edilmesi sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Yukarıda belirtilen her nokta ve fiyat belirlemede önemli unsurlardır. Müşteri tarafında ne kadar basit gözükse de aslında kodlama açısından hepsi ayrı birer detaydır ve ayrı yaptırımları getirir. Gaziweb olarak yukarıda da bahsettiğimiz gibi bazı özellikleri müşterilerimiz için alınan bir hizmet kapsamında ücretsiz olarak sunmaktayız.

Tasarlanacak olan web sitesinin tarzı, sayfa sayısı, fonksiyonelliği, kullanılan hosting ve alan adı uzantısı gibi türlü etkenler; web tasarım hizmetinin fiyatı üzerinde rol oynar. Web tasarım alanında hizmet vermekte olan firmamız, müşterilerimizin bulunduğu sektöre uygun web siteler tasarlamaktadır. Biz de bu hizmet alanına dair ortalama fiyat aralıklarını sizin için araştırıp belli değişkenleri gözeterek sizinle paylaşmaya çalışacağız.

En Ucuz Web Tasarım Fiyatları

Firmanızın web tasarım hizmeti için ayırdığı bütçeye ve hizmetin hangi ek özellikleri içerdiğine göre değişkenlik gösterebilecek şekilde en düşük 500 ₺ – 1500 ₺ arasında değişen fiyatlarla web tasarım hizmeti almanız mümkündür. Ancak bu türden hizmetler, basma kalıp olarak wordpress ve Joomla gibi bilinen hazır sistemlerin hızlıca kurulup teslim edilmesinden ibarettir. Ayrıca kullanıcı için kafa karıştırıcı yönetim sistemine sahiptir.

Bu tür web siteleri, bir firmayı yansıtacak nitelikte olmayabiliyor, sebebi ise herkesin kolay ulaşılabiliyor olmasıdır, nitekim başka birinin kullandığı tasarımı kullanmak hoşunuza gitmeyebilir. Genellikle küçük çapta oluşumlar için tercih edilir. Dikkat ettiyseniz google‘ın arama motorunda reklam alanlar için ayırdığı kısımda bulunan web tasarım firmaları, genelde ucuza iş yapar. Bu firmalar işlerinin niteliğinden değil, niceliğinden kazanç elde etmeye çalışır.

Profesyonel Web Tasarım Fiyatları

İçinde Akıcılık ve özgün fonksiyonel ögeler barındıran, hazır olmayan benzersiz görsellikler bulunduran, tasarım aşamasındaki her işlemin kullanıcı deneyimindeki karşılığı hesap edilen, bütün sayfaları içerikleriyle arama motorlarına göre optimize edilmiş olan profesyonel web sitesi fiyatları, farklılık göstermektedir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi nitelikli bir web tasarım firmasının web tasarım hizmeti için net bir fiyat vermeyip müşteriye göre teklif alması veya teklif oluşturması normaldir. Çünkü nitelikli web tasarım firması hizmet vereceği firmanın web tasarım ihtiyaçlarını analiz ederek teklif oluşturur.

Ayrıca nitelikli web tasarım firmasının web tasarım hizmetine dahil edeceği her bir özellik fiyatta değişkenlik gösterebilir. Oysa bu özellikleri ekleyebilecek donanıma zaten sahip olmayan web tasarım firmaları, hizmet fiyatını sadece web sitesi kurulum ücreti üzerinden net olarak belirleyebilmektedir...

Son olarak, Gaziweb.com sizlere daha iyisini ve en uygun fiyatı verebilmek için analizlerimizi ve sunumunu titizlikle yapıyor.

Bizi tercih eden Müşterilerimiz ile iletişime geçip çalışma sistemimizi ve kalitemizi birde onlardan dinlemenizde fayda olacaktır.

www.gaziweb.com

info@gaziweb.com

İletişim Formu

 

Okuyucu Yorumları

0 Yorum