KURUMSAL KİMLİK

KURUMSAL KİMLİK

Kurumsal kimlik NEDİR?


Kurumsal kimlik, hem kurumsal yönetim stratejisi hem de iletişim konseptidir. fakat, iki terim biraz farklı fikirleri kapsamaktadırlar.Şöyle ki; kurumsal kimlik, bir şirketin öz imajıdır ve bu istenen görüntüye katkıamaçlı bulunan tüm stratejik önlemleri içerir.İletişim ise kurumsal bir çizgide buluşmuş birbiriyle alışverişi yapılan fikir, ve düşüncemizi aktarma yöntemidir.

Kurumsal Kimlik, Kurumsal yönetimde önemli bir yapı taşıdır.Kurumsal bir kimlik, sadece bir şirketin oluşturduğu bir şey değildir.Önemli bir şekidle Kurumsal bir kimlik planlama gerektirip, tüm şirketi içermelidir ve hem zaman hem de finansal çaba gerektirmektedir. Aynı zamanda, kurumsal kimliğe , şirketin öz imajını , işletmenin tüm alanlarından geçen kurallar ve değerler aracılığıyla ifade edilebilmesi gerekir .Kurumsal yapılar ne kadar karmaşık ve geniş kapsamlıysa, tutarlı bir görüntüyü içli ve dışlı olarak iletmek için bunları tam olarak analiz etmeli ve organize etmelisiniz . Büyük şirketler için kurumsal kimlik yönergeleri birkaç yüz sayfa uzunluğuna kadar kapsayabilir.


Kurumsal kimlik, her şeyden önce kavramsal bir yapı olarak tasarlanmıştır . Bu kimliği yaratan bileşenleri, iç değerler ve dış faktörler belirler. 

Bir şirketin kurumsal kimliği birbirini etkileyen ve şirket içinde ve dışında çalışan farklı yapı bloklarından oluşan karma bir sistemdir.


Kurumsal kimlik tasarımı:


Bu kısım bir şirketin kendisini tanımlayabilmek için kullandığı tüm hissel unsurları temsil eder. Bunlar şirketi tanımlama değerini arttırmak adına aynı olmalıdır. 

Şirketin girişinde, web sitesinde, reklamda veya zarf, antetli kağıtlarında görünmesi gereken bir şirket logosu ve ayrıca kartvizit ve broşür tasarımlarına dahil edilmesi gereken bir temsil rengi ve imzası olmalıdır. Tek tip bir konsept, bir takım çalışması yapmak her açıdan zamansal ve maddi anlamda tasarrufu sağlar, çünkü tekli yapılan tasarımlar, reklam şirketleri adına yüksek zaman ve maliyet kaybı gibi görülüp hem çok iyi bir çalışma çıkması adına kötü hem de maddiyat olarak zaman kaybı olarak görülür. Mimari ve şirket binası ve şubeleri, üniformalar ve internet varlığının tasarımın iç tasarıma, aynı zamanda bunun bir parçası olmasına olanak sağlar.

Yeni bir kurumsal ses ve kurumsal dokular her zaman sağlam bir ekip tarafından yapılması firmanın kurumsalı adına birçok fayda sağlar.

Kurumsal tasarım, firma tanımı açısından çok önemlidir. Küresel oyuncuların genellikle basit, anlamlı bir şirket logosu vardır. 

İdeal olarak, bir müşteri logonuzu gördüğünde hemen şirketinizi tanımalıdır. Dijital ortamda kendiniz için nasıl profesyonel bir 

logo kurumsal kimliği oluşturacağınıza dair sizlere yardımcı olabiliriz.

KURUMSAL KİMLİK İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ