MOBİL UYGULAMA

MOBİL UYGULAMA


 Mobil Uygulama (Mobile application) ne anlama gelmektedir:


Günümüzde sıklıkla yayılan ve kullanımda olan,işlevsel bir uygulama olarak adlandırılan bir mobil uygulama, akıllı telefon veya tablet bilgisayar gibi birçok mobil  aygıtta çalışmak üzere tasarlanıp kurgulanmış bir tür uygulama yazılımıdır. Mobil uygulama, kullanıcılara bilgisayarlar'da erişilenlere benzer hizmetler sunma  konusunda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Mobil uygulamalar genellikle küçük, sınırlı fonksiyona sahip kişisel yazılım birimleridir. 

Uygulama yazılımının bu kullanımı aslen Apple Inc. ve iPhone, iPad ve iPod Touch için binlerce uygulama sunan App Store tarafından yaygınlaştırıp günümüzde google play gibi birçok android işletim sistemlerine kadar ulaşmıştır.Günümüz medyasında en yaygın olarak kullanılan telefon gün geçtikçe kullanım olarak ve işlevsel olarak daha çok ihtiyaç haline gelen bir aygıt olarak karşımıza çıkmaktadır;bunun bereberi ise günümüz adıyla mobil uygulamaları insanların araç gereç, ihtiyaçlarını karşılamak adına kullanım neredeyse zorunlu haline getirip bizlere günlük hayatta pratik ve kolaylık sağlamaktadır.


Bir mobil uygulama aynı zamanda bir uygulama, web uygulaması, çevrimiçi uygulama, iPhone uygulaması,android uygulaması veya akıllı telefon uygulaması olarak da bilinir.

MOBİL UYGULAMA İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ