WEB TASARIM

WEB TASARIM

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, sanal web sunucularının bizlere, arkaplanda yazılmış olan kodları görsel şölenle sunmuş halidir. Genel olarak, kullanıcıların kendi işlevsel ve sanatsal, yılların harmanlamış olduğu deneyimlerle birlikte oluşturduğu sanal ortam aracı, web site inşaası. Web tasarım, masaüstü tarayıcıları için web şablonları tasarlamaya odaklanmış; Beraberinde, 2010 yılından bu yana gelişen teknoloji aygıtları eşiğinde, gelişen ve gelişmekte olan mobil ve tablet tarayıcılar için de tasarım oldukça daha fazla önem kazanmıştır.


Bir web tasarımcı görüntü, düzen ve bazı durumlarda bir web sitesinin içeriğini odaklayarak çalışır. Örneğin görüntü,renk ,icon, yazı tipi ile ilgili; dizayn, bilgilerin nasıl yapılandırıldığı ve kategorilere ayrıldığını perspektif bir sanatsal imge halinde kendi kurgusuyla gösterir.


Güzel bir web tasarımcı gideceği yol oldukça estetik açıdan hoş ve web site kullanıcısının hitabına ve firmasına uygun tasarım ortaya koymalıdır. Pek çok web sayfası sadeliği odaklanarak tasarlanır, böylece kullanıcıların dikkatini dağıtıp, kafalarını karıştıracak hiçbir yanıltıcı bilgi ve işlevsellik olmaz.Bir web tasarımcının tasarımının temel taşı, hedef edindiği kitlenin güvenini özverisini kazanmak ve teşvik etmektir.


Bir web tasarımcı için kurumsalını ele aldığı firmanın yüksek potansiyel yakalaması için, edindiği fikir ve projsindeki tüm riskleri ortadan kaldırmak oldukça kritik bir konudur. Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda verimli çalışan web siteleri tasarlayabilmek için oldukça duyarlı ve özverili çalışıp ortaya çıkarması gerekir.  Duyarlı bir web tasarımda, içerik ekran boyutuna bağlı olarak ve dinamik olarak hareket edilir; tasarıma uyarlandığında, web site içeriği, genel ekran boyutlarıyla eşleşen boyutlarda sabitlenir. Cihazlar arasında mümkün olduğu kadar tutarlı bir düzenin olması, kullanıcının güvenini ve katılımını sağlamak için çok önem taşımaktadır.Duyarlı bir web tasarımı, bu konuda zorlukla ortaya koyabileceğinden, tasarımcıların tasarımlarının nasıl görüneceğine oldukça dikkat etmelidirler. İçerikten de sorumlu ise, beceri alanını genişletmeleri gerekip özgün bir içerik ortaya koymaları gerekir.Bitmiş bir tsaraımın tam kontrolünü ele aldıklarında firmaya oldukça sabit ve özgün içerikle birlikte teslim etmelidirler .


Oldukça Sade ve Kurumsal Firmaları İleriye Taşıyabilmek için: Bir Web Sitesini güzel ve görsel olarak çekici kılan web tasarımın temel unsurlarının yanı sıra, bir web sitesi bittikten sonra bir kullanıcının mutlaka onu eleştirel  bir şekilde gözden geçirmesi gerekir. Kullanım kolaylığı, aşağıdaki faktörlere dikkat edilerek sağlanabilir.

-Dolaşma:Web tasarımındaki site mimarisi, menüler ve diğer gezinme araçları, kullanıcıların nasıl gezip aradıklarını dikkate alarak oluşturulmalıdır. Amaç ise kullanıcının ihtiyaç duyduğu bilgileri özveili ve sade bir şekilde bulmalarını kolaylaştırarak sitenin içinde kolayca dolaşmasına yardımcı olmaktır.

-Multimedya: Tasarımdaki ilgili video ve ses uyarlamaları, kullanıcıların bilgi kavramalarına yardımcı olabilir, böylece anlayışı kolay ve hızlı bir şekilde geliştirebilir. Bu, ziyaretçileri web sayfasında daha fazla zaman geçirmeye teşvik edecektir.

-Uyumluluk: Web sayfasını, farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde mobil cihazlarda eşit derecede iyi çalışacak şekilde tasarlayın bu görüntülemeyi arttıracaktır.

-Teknoloji: Teknolojideki gelişmeler tasarımcılara her zaman taze, dinamik ve profesyonel bir web tasarımı ortaya koyabilmek için hareket ve yenilik için size oldukça fikir edinmenizi sağlar.

-İnteraktif: Tasarıma yorum kutuları ve fikir anketleri ekleyerek aktif kullanıcı katılımını arttırabilirsiniz. E-posta formları ve bültene kaydolmaları ile kullanıcıları, ziyaretçi konumundan müşterilere dönüştürebilirsiniz.

-Web tasarım uzmanları, tatmin edici bir web deneyimi için mükemmel kullanıcı ara birimi (UI) Tasarımlar oluşturur. Tasarım için kritik planlama ve analizleri kullanırlar ve karmaşık süreci sade ve zarif bir sanat eserine dönüştürerek bireysel müşteri özelliklerine oldukça dikkat ederler.

WEB TASARIM İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ